مدارک لازم جهت صدور خلافی خودرو

ارسال به دیگرانtelegram

احتمالا برای شما اتفاق افتاده است که هنگام رانندگی به هر دلیلی جریمه شده اید و با توجه به مشلغه های کاری یا به دلایل دیگر  پرداخت جریمه ها را فراموش کرده اید. حال سوالی که برای شما پیش خواهد آمد این است که منظور از خلافی چیست؟به چه صورت می توانید برگه خلافی خودرو خود را دریافت کنید؟ در این مطلب برای شما دوستان گرامی مدارک مورد نیاز و مراحل دریافت خلافی خودرو را خواهیم گفت.

صورت وضعیت خلافی خودرو برگه ای است که در آن تعداد موارد خلافی خودرو، محل خلافی، مورد خلافی، تاریخ خلافی و مبلغ جریمه ی آن مشخص شده است.برای دریافت صورت وضعیت خلافی شما باید به دفاتر پلیس ۱۰+که زیر نظر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران فعالیت دارند،مراجعه کنید.

شما می توانید با دردست داشتن مدارکی که درزیرگفته خواهد شد به یکی از دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کرده وخلافی خودرو خود را دریافت کنید.برگه ی خلافی خودرو در همان لحظه برای شما صادر شده، پرینت گرفته می شود و به شما تحویل می گردد.

مدارک مورد نیاز برای صدور خلافی خودرو.

شما با دردست داشتن یکی از مدارک زیر می توانید جهت صدور خلافی خودرو اقدام نمایید.

کارت خودرو
 سند خودرو
بیمه نامه خودرو

البته برای دریافت خلافی شما باید مبالغی را نیز پرداخت کنید.تعرفه صدور برگه خلافی خودرو۳۸۰۰ تومان می باشد البته تعرفه رسیدگی غیر حضوری اجرائیات (بررسی کسر خلافی)۳۳۰۰ تومان می باشد. دانستن این نکته هم مهم می باشد که اگر خلافی شما بیشتر از۳برگ باشد به ازاء هر برگ ۳۰۰ تومان دریافت می شود.کسانیکه مبلغ خلافی (صورت وضعیت خودرو) آنها بیش از۱۰۰۰۰۰۰ تومان باشد باید به مراکز راهور مراجعه نموده و دریافت صورت وضعیت از طریق دفاترپلیس +۱۰ امکانپذیر نمی باشد. بابت هر رديف خلافی قابل اعتراض ۲۶۰ تومان دريافت مي‌شود.